Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
Tel. +48 (0)75 782 36 50 Fax. +48 (0)75 782 36 54

Debiut w Dreźnie

Już po raz dziesiąty zespół ,, Debiut” z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim w dniu 13 stycznia 2014 r. , na zaproszenie Rady Parafialnej z Duszpasterstwa Rzymsko – Katolickiego w języku polskim w Dreźnie, brał udział w spotkaniu opłatkowym .

Wychowankowie przygotowani przez Panią Beatę Drozdowicz i Teresę Bielak śpiewali kolędy w Katedrze Drezdeńskiej i uczestniczyli w spotkaniu w domu biskupa z Polonią mieszkającą w Dreźnie . Głównym celem wyjazdu było zacieśnianie kontaktów o charakterze kulturalnym z Polakami w Niemczech i kultywowanie tradycji świątecznych.

Po mszy wszyscy spotkali się na miłym poczęstunku w Haus der Katedralle , dzieci otrzymały paczki oraz na ręce dyrektora ZPEW Ali Janz przewodniczący Rady Parafialnej Michał Grzybek przekazał darowiznę , uzyskaną ze zbiórki wśród parafian. Podczas spotkania wspominaliśmy księdza Andrzeja Kobiesę, inicjatora i dobrego ducha tych wizyt, który w grudniu 2013 roku zmarł.

Atrakcją tegorocznego pobytu była wizyta w Muzeum Motoryzacji i oglądanie starych samochodów i lokomotyw w naturalnych wymiarach oraz makiet kolejek i miasteczek ruchu drogowego. Pełni wrażeń i zadowoleni wychowankowie wieczorem wrócili do Polski.