(przyjmowanie klientów) Wtorek - Piątek 8.00 - 15.00

Oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych

Jeśli kończysz właśnie gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej mamy coś dla Ciebie. Szkoły prowadzone przez Powiat Lwówecki oferują szeroki wachlarz możliwości rozwoju i kierunków, spośród których wybierzesz coś dla siebie. Każda z naszych szkół pozwoli Ci zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zdobycia wymarzonego zawodu lub studiowania na wybranym kierunku.

Możesz wybierać spośród trzech naszych szkół: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich.

U nas znajdziesz świetne warunki do pracy i rozwijania swoich zainteresowań i zdolności, nauczysz się jak w praktyce wykorzystywać swoją wiedzę, będziesz miał okazję poznać ciekawych ludzi, którzy zadbają o Twój rozwój, pomogą i nauczą Cię odpowiedzialności.

Nasze szkoły oferują atrakcyjne programy nauczania. Zastanawiając się jednak nad wyborem pamiętaj, że bez Twojego zaangażowania i ciężkiej pracy żadna z nich nie zapewni Ci odpowiedniego przygotowania zawodowego czy możliwości studiowania na wymarzonym kierunku.

Wszystkie szkoły w powiecie lwóweckim posiadają dobra bazę dydaktyczną i nowoczesne pracownie tematyczne. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, zapewniający wysoki poziom kształcenia, co znajduje wyraz w wynikach zdawalności matur, wynikach konkursów międzyszkolnych i ogólnopolskich, olimpiad tematycznych czy rywalizacji sportowej. Najlepsi uczniowie za swoją wytężoną pracę otrzymują stypendia starosty lwóweckiego oraz są nagradzani na corocznych ogólno- powiatowych Galach Laureatów.

Dostęp do szerokiego wachlarza zajęć pozalekcyjnych, wpływa na jakość edukacji i rozwijanie najróżniejszych zainteresowań. Uczniowie techników i szkół zawodowych mogą uczestniczyć w praktycznych zajęciach nauki zawodu oraz mają możliwość odbywania praktyk za granicą. Tak szeroki wachlarz możliwości realizowania dodatkowych zajęć możliwy jest dzięki realizacji szeregu projektów poszerzających ofertę edukacyjna szkół.

Wybór jednej z prezentowanych niżej szkół nie będzie zmarnowaną szansą.